ישראליס – פורטל ההגירה והסדרת המעמד של ישראל

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  אישור העסקת עובד זר

  אישור העסקת עובד זר עם צוות המומחים של ישראליס

  אם אדם פרטי או עסק מעוניינים להעסיק עובד זר, הם צריכים לקבל עבורו אישור העסקת עובד זר. הוא, לעומת זאת, יקבל אשרת עבודה מסוג B1. בכך מסתכם התהליך בינו לבין החברה שמעסיקה אותו. למשרד הפנים יש כללים רבים ושונים לגבי איך לקבל אישור העסקה. כללים אלו תלויים בסוג העבודה ומדוע מישהו רוצה להעסיק עובד זר. הבוס חייב להיות מודע לכל הכללים והדרישות ולפעול לפי כולם, אחרת יחשבו שהוא עבר על החוק, והוא עלול להיקנס בסכום גבוה. כדי להימנע מקנסות מיותרים הנובעים מחוסר ידע בתחום מומלץ לבצע את התהליך בעזרתו של ישראליס – פורטל ההגירה והסדרת המעמד של ישראל המתמחה בהסדרת מעמד עבור עובדים זרים, קבלת אשרות, התאזרחות ועוד.

  מה התנאים לקבלת אישור העסקת עובד זר מומחה?

  קבלת אישור העסקת עובד זר מחייבת עמידה בדרישות מסוימות בהתאם לסוג העבודה, התחום וגורמים נוספים. על המעסיק לשלוח בקשה להיתר העסקה לאחר שווידא שהמומחה הזר מתאים לאחת הקבוצות המותרות על ידי המדינה. אם עובד זר לא מתאים לאחת מהקבוצות הללו, הוא לא יקבל אישור עבודה. אם מעסיק מעוניין להעסיק מומחה זר, עליו לשלוח את בקשתו ואת כל המסמכים הדרושים לאגף ההיתרים ברשות האוכלוסין. כמו כן, עבור בקשה מסוג זה, על החברה לכלול את קורות החיים של המומחה וניירות המוכיחים את לימודיו, הניסיון או המומחיות של העובד הזר. במידה והתעודות אינן כתובות בעברית או באנגלית, יש לצרף אליהן תרגום שנחתם על ידי נוטריון. יש לצרף את חוזה העבודה בין מבקש אישור העסקת עובד זר מומחה לעובד ואישור עורך דין.

  חשיבות ניסיון עורך הדין בתחום העסקת עובדים זרים

  כיוון שעובדים זרים בכל תחום,  החל מעובדים בענף הבניה ועד מומחים זרים בתחום הטכנולוגיה, אינם אזרחי המדינה, החוקים הנוגעים לגבי העסקתם ולאופן קבלת אישור העסקת עובד זר הם סבוכים במיוחד. כיוון שכך, חשוב לפנות לעורך דין מומחה בתחום זה, המכיר לפרטי פרטים את כל החוקים הנוגעים בדבר, מכיר את הגופים הרלוונטיים מולם יש לפעול ויכוונו אתכם בתור המעסיקים, יובילו וייעצו בכל הקשור להפיכת התהליך לקל ופשוט יותר.

  לקבלת פרטים נוספים על התהליך, וכדי להימנע מקנסות עבור העסקה לא חוקית בשוגג של עובדים זרים, צרו קשר עם ישראליס – פורטל ההגירה והסדרת המעמד של ישראל.

  אישור להעסקת עובד זר

  התפתחות התעשיה והמסחר הגלובליים ברחבי העולם, וכמובן גם בישראל, הביאו לגידול משמעותי בתעסוקה בענפים שונים – ענפים שלעיתים לא ניתן להעסיק עבורם עובדים מקומיים מסיבות שונות. לפעמים מדובר בענף בו יש פחות מקומיים שהתמקצעו בו, או במומחיות ספציפית שקיימת בעיקר במדינות אחרות או שניתן לעבור הכשרה אליה רק במקום אחר, ולפעמים מדובר גם בביקוש גבוה לעובדים וחוסר היכולת למצוא מספיק עובדים מקומיים בתחום, כמו למשל בענף הבניה. בישראל ניתן לקבל אישור להעסקת עובד זר לתקופות משתנות כתלות במשך הפרויקט, בסוג העבודה ועוד.

  כיצד ניתן להשיג אישור להעסקת עובד זר

  בישראל, ישנם תנאים שונים ומגוונים לקבלת אישור להעסקת עובד זר על ידי משרד הפנים. הם משתנים בהתאם לתחום העיסוק ולסיבות עבורן מעוניין המעסיק להעסיק דווקא עובד זר, ועל המעסיק להכיר את התנאים והנהלים המתאימים עבור הפרויקט אותו הוא מבצע, ולעמוד בהם, אחרת יהיה דינו כדין העובר עבירה פלילית. לפני הגשת כל בקשה, כדי לבדוק שהעובד הזר לגביו רוצים לקבל אישור העסקה שייך לאחת הקטגוריות המאושרות על ידי המדינה, לדוגמא, מרצה במוסד המוכר על ידי המדינה כמוסד להשכלה גבוהה, צלם, כתב או אמן זר, עובד בתחום הבניה, תחום הסיעוד ועוד. לאחר מכן יש להגיש את המסמכים הרלוונטיים, כמו טופס הבקשה, תדפיס עם פרטי המעסיק או החברה, ועוד, אל אגף ההיתרים של רשות האוכלוסין.

  סיוע עורך דין

  התהליך עצמו, החל ממילוי הטפסים ואיסוף המסמכים עלול להיות מורכב ולדרוש זמן ודיוק רב על מנת לקבל אישור להעסקת עובד זר, לכן, טרם תחילת התהליך, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מתאים הבקיא בתחום כדי לקבל את הליווי והסיוע במשך הדרך כולה. במידה ואתם זקוקים למשרד עורכי דין אשר מומחה בתחום העסקת העובדים הזרים, משרד ישראליס – פורטל ההגירה והסדרת המעמד של ישראל הינו משרד בוטיק המתמחה בתחום הנפקת אשרות לעובדים מומחים זרים למטרות עבודה בישראל בעבור חברות שמעוניינות להעסיק עובדים ממדינות אחרות, וכן, חברות זרות אשר מעוניינות לחדור לשוק הישראלי, לפתוח שלוחה בארץ ולשלוח את העובדים שלהם לעבוד במדינת ישראל. פנו אליהם עוד היום באתר האינטרנט או בטלפון לקבלת סיוע מיומן ומקצועי.

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   מאמרים נוספים

   חברה לעיצוב אתרים חברה לעיצוב אתרים
   דילוג לתוכן